Inny to zwierciadło, w którym się przeglądam

Klasy liceum (1LS i 2LC) wzięły udział w zajęciach organizowanych dla młodzieży przez  Fundację Artykuł 25. W  trakcie dwugodzinnych warsztatów uczniowie  rozmawiali  o tym, jak rozumiemy problemy globalne. Scenariusz zajęć  stworzono wykorzystując  wykład  Ryszarda Kapuścińskiego (wygłoszony z okazji otrzymania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2004r.).

Zajęcia dla uczniów w Zespole Szkół w dniach 31.10.2014r. i 03.11.2014r poprowadziła pani Ola Antonowicz. W scenariuszu zawarte zostały elementy filozofii (E. Levinas – spotkanie z Innym jako „wydarzenie fundamentalne” w życiu człowieka), antropologii (B. Malinowski – teza relatywizmu kulturowego jako wyraz równouprawnienia wszystkich kultur), dziennikarstwa (R. Kapuściński- obraz obcego kontynentu okiem reportera).

Dopełnieniem zajęć będzie udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

 

Agnieszka Sikorska-Furman

Justyna Wodzik

powrót