Innowacyjne podręczniki do kształcenia zawodowego

Technikum Zawodowe, wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, kształcące w zawodzie technik hotelarstwa  już trzeci rok  uczestniczy w testowaniu produktu powstającego w ramach projektu "Innowacyjne podręczniki do kształcenia zawodowego", realizowanego przez firmę Europil Elżbieta Pilch ze Szczecina. Produktem finalnym projektu będzie e-podręcznik do kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.

 

09 listopada 2015r. uczniowie klasy ITH i IITH wzięli udział w szkoleniu z funkcjonowania, wykorzystania i użytkowania "Multimedialnej Platformy Kształcenia Zawodowego". Wykładowcą był przedstawiciele partnera projektu, reprezentujący firmę Doradztwo Społeczne i Gospodarcze z Poznania. Uczniowie po wstępnym szkoleniu, zarejestrowali się na stronie internetowej projektu www.ebook-24.edu.pl, co umożliwiło im dotarcie i zapoznanie się z tematyką zaprezentowaną na tej stronie. Zapoznali się z funkcjami platformy i e-podręcznika oraz aspektami technicznymi związanymi z jego użytkowaniem. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywania testów i zadań związanych z kierunkiem ich kształcenia. Przyszli hotelarze poznali zasoby podręcznika, możliwości jego wykorzystania do poszerzania wiedzy z zakresu hotelarstwa oraz nowe techniki tworzenia i przesyłania informacji. W ramach szkolenia młodzież otrzymała materiały edukacyjne , pendrive oraz poczęstunek.

Z e-podręcznika korzystają wszystkie klasy kształcące się w zawodzie technik hotelarstwa w naszej szkole.

 

Koordynatorkami projektu są Beata Andruch i Joanna Draczyńska.

powrót