Groził uczniom maczetą

Uzbrojony napastnik wtargnął do klasy sterroryzował uczniów i nauczyciela, a następnie przetrzymywał jako zakładników. Żądał okupu i groził wysadzeniem budynku szkoły. Jednemu z nauczycieli Zespołu Szkół udało się dodzwonić do dyżurnego KPP w Policach i poinformować o tym, że uzbrojony w maczetę i nóż napastnik wtargnął do szkoły. Dyrektor Agata Jarymowicz zadecydowała o natychmiastowej ewakuacji wszystkich uczniów i pracowników znajdujących się w budynku. Nad bezpieczną ewakuacją czuwali policcy policjanci.

Te mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w naszej szkole 19 października w samo południe.

Na szczęście były to ćwiczenia, których celem było skoordynowanie prac wszystkich służb, aby w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia ich działania były szybkie i skuteczne. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze KPP w Policach, KWP w Szczecinie, którzy w porozumieniu z koordynatorami działań opracowali plan obezwładnienia sprawcy. Przebieg ćwiczeń został wcześniej uzgodniony z Dyrekcją szkoły.

W działaniach zaangażowani byli również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Sztab Ratownictwa Medycznego.

powrót