Gra miejska

9 lutego 2015 roku uczniowie klas drugich naszego gimnazjum wzięli udział w grze miejskiej przygotowanej przez uczennice klasy 2 GB Weronikę Abram, Oliwię Bałuk, Julitę Trepczyńską i Aleksandrę Zając w ramach ogólnopolskiego projektu Młody Obywatel, realizowanego przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Celem projektu było zaangażowanie uczniów w działania mające na celu poznanie własnego miasta, jego historii, ciekawych i ważnych miejsc. Istotne było również nabywanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się, zdobywania informacji, rozwiązywania problemów oraz umiejętności obywatelskich dotyczących załatwiania spraw urzędowych.

W ramach wykonywanych zadań poszczególne grupy odwiedziły Urząd Miejski, Urząd Stanu Cywilnego, Miejski Ośrodek Kultury, Bibliotekę Miejską oraz redakcję Telewizji Police. Konieczność rozwiązania poszczególnych zadań wymagała wiedzy historycznej ale również umiejętności pracy z różnymi źródłami (kroniki, fotografie), a także komunikacji międzyludzkiej ze względu na konieczność przeprowadzenia wywiadu.

Posumowaniem działań tego dnia była prezentacja książek o Policach, którą przedstawił Pan Jan Matura, który  wcześniej również wspomagał nasze przygotowania. Uczestnicy wypełnili również ankietę, z której wynika, że wszyscy dobrze się bawili i cieszą się, że mogli wziąć udział w takiej grze. Warto dodać, że wszystkie instytucje, na terenie których odbywały się nasze działania udzieliły nam wsparcia za co bardzo dziękujemy, podziękowania należą się również nauczycielom-opiekunom: Pani Jolancie Ziółkowskiej oraz Pani Marzenie Rafacz oraz uczniom Gimnazjum z Loecknitz, członkom Szkolnego Klubu Europejskiego, którzy pomimo ferii włączyli się w działania. Byli to Wiktoria Arbaros, Kasia Jóźiak, Helena Dekert, Olga Oleszkiewicz, Weronika Błaszczyńska, Karolina Rucińska, Bartek Kwinta i Kamil Becker.

 

Koordynator projektu

Tomasz Drewniak

powrót