Goście z Neuwied w naszej szkole

Okazuje się, że niedawne przyjście prawdziwiej zimy zaskoczyło nie tylko drogowców, ale także naszych gości, którzy przyjechali do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach z Neuwied. Podczas powitania radośnie stwierdzili: Jaka piękna pogoda! Tyle śniegu… Zazdrościmy!!! Cóż w takim przypadku, nie wypadało nam narzekać na arktyczne zimno, pozostało tylko założyć ciepłe rękawiczki i dbać o gości, którzy przyjechali do nas z niemieckiej szkoły David Roentgen Schule z Neuwied, z którą od lat współpracujemy (przyp.: współpracę z Neuwied zapoczątkował były Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - Jerzy Kliszewski). Wizyta, a właściwie spotkanie robocze, było krótkie, trwało od 23 do 25stycznia 2014 r., ale obfitowało w liczne zajęcia, spotkania, wyjścia. Punktem programu, który wywołał najwięcej emocji było zwiedzanie hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyły się też ciekawe zajęcia. Przeprowadzono wiele istotnych rozmów, a także poczyniono wstępne plany dotyczące dalszej współpracy między szkołami, kolejnych wymian młodzieży i dalszych spotkań.  W sobotę bladym świtem nasza czwórka gości wyjechała, zima pozostała, a my pełni niezatartych wrażeń z niecierpliwością czekamy  na kolejną wizytę.

 

Bogumiła Rechnio

wicedyrektor

powrót