Gimnazjum nr 6 wicemistrzem województwa szkół gimnazjalnych!
Gimnazjum nr 6 wicemistrzem województwa szkół gimnazjalnych!

Drużyna Gimnazjum nr 6 wywalczyła srebrny medal w finale wojewódzkiej gimnazjady w piłkę siatkową dziewcząt. Zawodniczki trenera Leszka Piaseckiego są drugą siłą w zachodniopomorskim.

 

Finał wojewódzkiej gimnazjady odbył się we wtorek 28 kwietnia w Wałczu. Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police reprezentujące Gimnazjum nr 6 pierwszy mecz rozgrywały przeciw Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu. Pierwszą partię wygrały wysoko 25:16. W drugiej toczyła się bardziej wyrównana gra, lecz znów lepsze były policzanki, które wygrały 25:21. Wygrana w tym meczu oznaczała walkę o miano najlepszej gimnazjalnej drużyny w województwie.

 

A w niej SMSki mierzyły się z Gimnazjum nr 1 z Wałcza. Gospodynie turnieju były faworytkami. Początkowy rezultat był po stronie wałczanek, które wygrały pierwszą partię 25:18. W drugim secie zawodniczki SMS Police wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Później gra się wyrównała i toczyła się punkt za punkt do samego końca. A w nim lepsze były zawodniczki trener Krystyny Filipiak, które wygrały 25:23 i całe spotkanie 2:0.

 

Zwyciężczynie finału wojewódzkiego awansowały do ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w Lublinie na początku czerwca. SMSki natomiast zajmując drugie miejsce wywalczyły tytuł wicemistrza województwa szkół gimnazjalnych.

 

Gimnazjum nr 6 – Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg 2:0 (25:16, 25:21)

Gimnazjum nr 6 – Gimnazjum nr 1 Wałcz 0:2 (18:25, 23:25)

 

Gimnazjum nr 6/SMS Police: Katarzyna Lemańska, Oliwia Bałuk, Julia Wasiel, Karolina Ogórek, Monika Kabat, Olga Markiewicz, Natalia Wiśniewska

powrót