Gimbostudent, czyli kolejne spotkanie z nauką!

21-go maja 2014, po raz kolejny uczniowie klas trzecich Gimnazjum wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Tym razem „Gimbusi” uzbrojeni we własne preparaty biologiczne przystąpili do badań mikroskopowych. Furorą okazał się żywy pająk, głównie z uwagi na swoje pokaźne rozmiary. Po spotkaniu pająka z próżnią, uczniowie przy pomocy skalpela przygotowali próbkę do badań.  Dowiedzieli się także, jakie warunki powinien spełniać preparat przeznaczony do badań skaningowym mikroskopem elektronowym. Ponadto uczniowie wyznaczali gęstość cieczy, oznaczali zawartość wapna czynnego w wapnie budowlanym.

Entuzjazm i dobry humor uczniów, udzielił się wszystkim prowadzącym zajęcia.

Kolejne spotkanie już w czerwcu.

 

Nauczycielka chemii

Sylwia Balcer

 

Serdeczne podziękowania dla:

  • dr hab. inż. Beata Michalkiewicz, prof. ZUT,
  • dr hab. inż. Rafał Wróbel,
  • dr inż. Karolina Kiełbasa,
  • dr inż. Joanna Sreńscek-Nazzal
  • dr inż. Krzysztof Lubkowski
powrót