Giełda Edukacyjna w naszej szkole

16 października 2013r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyła się giełda edukacyjna. Oferta skierowana była do uczniów z ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych

 

W sali gimnastycznej można było zapoznać się z kierunkami i ofertami kształcenia min. Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego czy Collegium Balticum.

 

Szczególnie interesująca była oferta studenckiego koła naukowego ZUT, przedstawiciele uczelni zaprezentowali hodowle tropikalnych pająków i patyczaków.

Obok uczelni wyższych w naszej imprezie wzięli również udział przedstawiciele instytucji rynku pracy oraz stowarzyszenia. Powiatowy Urząd pracy w Policach przeprowadził warsztaty dla uczniów dotyczące realistycznej oceny możliwości zawodowych, natomiast Stowarzyszenie Politem opowiedziało o wolontariacie.

 

Monika Andrzejewska

Pedagog szkolny

powrót