GAUDEAMUS IGITUR…, czyli medyczni na MAM PUM


13 października br. odbyła się inauguracja Roku Akademickiego w ramach IX edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – MAM PUM. Uczniowie klas medycznych naszej szkoły po raz piąty biorą udział w tym projekcie. Aby uczestniczyć w zajęciach Akademii należało zdać wstępny egzamin testowy z biologii, fizyki i chemii.

Inauguracja roku akademickiego odbyła się w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Rybackiej 1 w Szczecinie, w trakcie której słuchacze otrzymali indeksy. Uczniowie, którzy najlepiej napisali egzamin odebrali indeksy osobiście z rąk organizatorów. Z naszej szkoły indeks otrzymała Żaneta Stocka z klasy 3LB.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie wysłuchali wykładu profesora Jacka Rudnickiego – „Zagrożenia dnia dzisiejszego z punktu widzenia neonatologa”.  W trakcie wykładu Pan profesor między innymi zanucił kołysankę Krzysztofa Komedy „Rosemary’s Baby”. (Profesor Jacek Rudnicki, oprócz tego, że jest wspaniałym lekarzem, jest również muzykiem – śpiewał i grał na gitarze w szczecińskim zespole „Sklep z ptasimi piórami”).

Do programu MAM PUM zakwalifikowali się:

Żaneta Bąk, Weronika Chruściel, Weronika Kalinowska, Gabriela Kołodziejek, Laura Korycko, Weronika Kulesza, Justyna Maj i Żaneta Stocka-  z klasy 3LB

Sławomir Miśkiw i Dominika Iwińska z klasy 3LC

Oliwia Kozłowska, Malwina Mojska i Martyna Piszcz z klasy 3LS.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu – najbliższe 10 listopada 2017r. Serdecznie zapraszamy na wykłady uczniów z innych klas chcących poszerzyć swoją wiedzę z nauk medycznych. Wszystkim słuchaczom życzymy radości i satysfakcji z udziału w projekcie.

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót