Finał XV Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego
Finał XV Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego

13 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole finał XV Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „otwórz wyobraźnię”.

Ideą każdej edycji konkursu jest pobudzenie wyobraźni młodych ludzi do odkrywania własnego, wyjątkowego sposobu patrzenia na świat, kształtowania wrażliwości i odpowiedzialności za to co ich otacza. Od uczestników konkursu „otwórz wyobraźnię” organizatorzy oczekiwali wyzwolenia kreatywności, pobudzenia fantazji, spostrzegawczości, kreowania zdarzeń, aranżacji ciekawej przestrzeni. 

W piętnastej edycji Konkursu Fotograficznego udział wzięło 28 uczestników z klas różnych typów szkół naszego zespołu, polsko-niemieckiego gimnazjum w Löcknitz i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie.

Jury w składzie: Justyna Wodzik, Joanna Pecio, Joanna Cichecka, Aleksandra Szafirska i grupa uczniów naszej szkoły przyznało pierwszą nagrodę oraz 10 wyróżnień.

Jurorzy przy ocenie prac zwracali uwagę na oryginalność, różnorodność interpretacji tematu, wyobraźnię, wyjątkowy sposób patrzenia na świat oraz umiejętność skojarzeń. Ocenie podlegały pojedyncze zdjęcia zgłoszone do konkursu jak i cykle zdjęć tworzących zamkniętą całość.

Wyróżnienia za swoje prace otrzymali: Mariusz Harbatowicz (3LA), Patrycja Kaflak (3GA), Klaudia Kolasa (2LA), Kornelia Konik (3GA), Noemi Kordas (2LAN), Gabriela Leszczyńska (2GB), Roksana Pecka (3GA), Natalia Plitta (2GA), Joanna Szewczak (2LC) oraz Iga Tryka (2LC).

I nagrodęotrzymała Joanna Matyjaszczyk z klasy 3 LEM.

Fundatorami nagród dla laureatów i uczestników konkursu były Lions Club Police
i KEMIPOL Sp. z o.o. w Policach.

 

Joanna Cichecka i Aleksandra Szafirska

powrót