Finał II Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Fatimie

Finał II Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Fatimie odbył się  13 maja br. o godz. 10.00 w budynku Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Patronat nad konkursem objął J.E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga oraz kustosze sankturiów w Szczecinie: ks. prałat Henryk Silko oraz ks. kanonik Marek Maciążek. Naszą Szkołę reprezentowały Joanna Słowińska z kl. 2 GA oraz Oliwia Bąk z kl. 1 GA. 

Konkurs skierowany został do młodzieży gimnazjalnej. Celem konkursu było poznanie przez uczestników orędzia Matki Bożej z Fatimy, historii objawień, roli Anioła, jak i błogosławionych dzieci: Franciszka i Hiacynty oraz osoby s. Łucji; kształtowanie kultu maryjnego i gotowości pełnienia czynów pokuty oraz kształtowanie postawy zaufania Bogu.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://katecheza1.pl.tl/Fina%26%23322%3B-Konkursu-Fatimskiego.htm

 

Jolanta Drożdzińska

powrót