Europejski dzień wiosny 2013

19 marca 2013 roku w Klubie Nauczyciela odbył się szkolny finał konkursu organizowanego przez Szkolny Klub Europejski w ramach obchodów Europejskiego Dnia Wiosny. Wystąpiły w nim klasy, które najlepiej zaprezentowały się we wcześniejszych eliminacjach na terenie szkoły. W trakcie eliminacji klasy musiały przygotować wystrój swojej sali, przedstawiając w niej elementy dotyczące wylosowanego wcześniej państwa Unii Europejskiej. Bardzo ciekawe prezentacje zawierały elementy historii, kultury i tradycji poszczególnych państw. Najlepsze wrażenie na tym etapie zrobiła klasa 1LC, która oprócz tradycyjnych elementów wystroju przygotowała również dania kuchni włoskiej oraz zaprezentowała komisji scenkę z życia mafii włoskiej. Po sali sprawdzała grupa przewodników, która elementy wystroju omawiała zarówno w języku włoskim jak i oczywiście polskim. Wszystko wypadła naprawdę bardzo interesująco. Drugim zadaniem, które było również oceniane na tym etapie było przygotowanie gazetki ściennej dotyczącej Grupy Wyszehradzkiej. Wszystkie biorące udział w konkursie klasy również to zadanie wykonały w interesujący sposób. Oprócz przygotowania gazetki uczniowie musieli również zdobyć widzę na temat Grupy Wyszehradzkiej i Unii Europejskiej ponieważ czekał ich quiz z pytaniami z tego zakresu. Ostatnie tradycyjne w dniu wiosny zadanie polegało na przygotowaniu ekologicznej Marzanny.

Do finału zakwalifikowały się klasy 1LA, 1LC i 1LD i one wzięły udział w finale tradycyjnie rozegranym w Klubie Nauczyciela. Tam oprócz odpowiedzi na pytania dotyczące różnorodnej tematyki związanej z Unia Europejską i Grupą Wyszehradzką (historia, kultura, polityka) uczniowie musieli wykonywać inne zadania. W trakcie poszczególnych konkurencji należało rozpoznać hymny poszczególnych państw, ze zdjęcia rozpoznać przywódców państw UE, ze słuchu rozpoznać w jakim europejskim języku prowadzona jest rozmowa. Najciekawsze były jednak inne konkurencje. Każda klasa musiała przygotować i wykonać własną piosenkę wiosenną oraz zaprezentować ekologiczną Marzannę. Inwencja uczniów naszej szkoły jak zwykle była ogromna. Piosenki były oryginalne, bardzo ciekawe i do tego wspaniale wykonane. Na koniec organizatorzy przygotowali konkurencję - niespodziankę. Reprezentacja klasy musiała w specyficzny sposób pokazać radość z nadejścia wiosny. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zwyciężyła zaledwie 1 punktem klasa 1LC, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1LD, a na najniższym stopniu podium klasa 1LA. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W ten sposób tradycyjnie w naszej szkole została przywitana wiosna, mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym w trakcie kolejnego konkursu wszyscy będziemy się mogli równie dobrze bawić jak w tym roku.

Klub Europejski

powrót