Europejski Dzień Wiosny

21 marca tradycyjnie już w Klubie Nauczyciela odbył się finał konkursu organizowanego przez Szkolny  Klub Europejski w ramach Europejskiego Dnia Wiosny.

Wcześniej na terenie szkoły odbyły się eliminacje, mające na celu wyłonić finalistów. Klasy zgłaszające się do konkursu rywalizowały w trzech konkurencjach - wiosennym wystroju klasy, ściennej gazetce o Chorwacji, która niedawno wstąpiła do UE oraz krótkim quizie wiedzy u UE.

W finale ostatecznie znalazły się trzy klasy - I LB, II LC i ILA

Na początku troje reprezentantów z każdej klasy odpowiadało na pytania prowadzących dotyczące Unii, jej instytucji oraz ważnych osobistości. W tej konkurencji wyraźnie przodowała klasa II LC.  Następnie przyszedł czas na przedstawienie piosenki o tematyce wiosennej. Klasy, które przygotowały swój występ, zaskoczyły pozytywnie sędziów swoim przygotowaniem i profesjonalizmem - uczniowie nie tylko śpiewali, ale także grali na gitarach i klaskali. Kolejną konkurencją cieszącą się wyraźnym powodzeniem był pokaz mody wiosennej. Największy entuzjazm zdecydowanie wzbudziła Dżoana Krupa, Anja Rubik i jej koleżanki reprezentujące klasę wojskową ILB. Pozostałe klasy również wystroiły swoich modeli zgodnie z nadchodzącymi trendami - nie szczędzono przydatnych porad i wskazówek.  Dodatkowe punkty każda klasa mogła zdobyć za strój w kolorze zielonym, prezentowany przez każdego ucznia. I w tej konkurencji wyraźnie wykazała się klasa 1LB, ubierając się jednakowo w mundury wojskowe.  Po podliczeniu punktów sędziowie podali wyniki - zwyciężyła klasa II LC, na drugim miejscu uplasowała się I LB, a na trzecim I LA.

Nagrodą dla zwycięskiej klasy było wspólne wyjście do kina lub teatru na dowolnie wybrany seans, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodyczy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców  i Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

W ten sposób w naszej szkole przywitana została wiosna, zgodnie z tradycją Klubu Europejskiego. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku spotkamy się wspólnie, aby uczcić  ten szczególny dzień - 21 marca.

 

Klub Europejski

powrót