EUROPEJSKI DZIEŃ WIOSNY

W piątek 20 marca 2015 roku w Klubie Nauczyciela odbył się finał konkursu zorganizowanego przez Szkolny Klub Europejski z okazji Dnia Wiosny. W finale uczestniczyły klasy: 1GA, 2GB, 1LB i 1LS. Uczniowie zaprezentowali się w wielu konkurencjach, trzyosobowe drużyny brały udział w europejskim quizie odpowiadając na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności, rozpoznając ważne postacie i charakterystyczne budowle. Wiele emocji wzbudziły przygotowane przez poszczególne klasy pokazy mody wiosennej. Żywiołowo publiczność reagowała również podczas występów, w trakcie których klasy zaprezentowały samodzielnie skomponowane piosenki również o tematyce wiosennej. W obu konkurencjach uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem. Po podliczeniu punktów za pierwszą rundę okazało się, że do ścisłego finału zakwalifikowały się klasy licealne.

W ramach finału rozegrano dwie konkurencje. Pierwszą polegającą na odegraniu dialogu prowadzonego tylko przy pomocy pytań wygrała klasa 1LS. Ostatnią konkurencję, opartą o zasady znanego teleturnieju „Familiada”, z dużą przewagą wygrała klasa 1 LB i to ona została ostatecznym zwycięzcą konkursu. W nagrodę klasa w ramach dni projektów pojedzie do Podgrodzia. Pozostali uczestnicy otrzymali słodycze, które były dodatkową atrakcją obok dobrej zabawy wszystkich uczestników. Już dzisiaj zapraszamy do kolejnego konkursu za rok.

Szkolny Klub Europejski

powrót