Dziewczyny lubią brąz
Dziewczyny lubią brąz

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police zajęły trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Twardogórze. Był to pierwszy sprawdzian SMSek przed zbliżającym się sezonem siatkarskim.

Pierwszego dnia zawodniczki trenera Jerzego Taczały rozegrały dwa spotkania: przeciw Impelowi Wrocław i Olimpii Drezno. Oba mecze były bardzo wyrównane, a akcje toczyły się punkt za punkt. O końcowym rezultacie zadecydowały błędy własne zespołu.

Drugiego dnia, SMSki zagrały trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie turnieju. Mierzyły się z Pałacem Bydgoszcz. Tutaj zasłużenie 3 punkty zdobyły policzanki, które wysoko pokonały rywalki.

Impel Wrocław – SMS Police 3:2 (25:23, 19:25, 24:26, 25:19, 16:14)

Olimpia Drezno – SMS Police 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, 25:23)

Pałac Bydgoszcz – SMS Police 0:3 (25:16, 25:15, 25:12)

W ostatecznej klasyfikacji siatkarki SMS Police zajęły trzecie miejsce.

- Jestem zadowolony z tego, że mogliśmy rozegrać te mecze. Dzięki temu wiem, nad czym musimy jeszcze pracować. Stworzyliśmy praktycznie nowy zespół, z poprzedniego zespołu pozostały jedynie cztery zawodniczki. Podczas turnieju były fragmenty niezłej gry, ale także zdarzało się, że robiliśmy dużo błędów. Nie był to dla nas łatwy turniej, ale dzięki niemu wiem, co należy jeszcze poprawić – powiedział po turnieju trener Jerzy Taczała.

powrót