Dzień Rzucania Palenia

Trzeci czwartek listopada to Ogólnopolski Dzień Rzucania Palenia. W rym roku przypadł on 17 listopada – w szkole obchodziliśmy ten dzień 18 listopada. Co się działo?

Klasy z klas medycznych razem z p. Aleksandrą Szafirską i p. Anną Gollą przygotowali tzw. ogródek antynikotynowy, który w szkole na 2 piętrze można było oglądać od piątku do poniedziałku. Papieros gigantycznych rozmiarów z wypisanymi szkodliwymi dla zdrowia substancjami, które są zawarte w dymie tytoniowym – otoczony ulotkami i antynikotynowymi zdjęciami. Wystawa robiła wrażenie.

Na 2 piętrze stanęły też stoiska, przy których uczniowie mieli do wykonania 2 zadania: ułożenie w przeciągu 1 minuty zdania z rozsypanki wyrazowej – na temat szkodliwości palenia oraz sprawdzenie  wydajności swoich płuc – rywalizacja między 3 osobami polegająca na napompowaniu jak największego balona na jednym oddechu. Zwycięzcy częstowali się owocami.

Ponadto uczennicy z klasy medycznej razem z pedagogiem wchodziły do 4 wybranych klas gdzie przeprowadzały konkurs pt.: „Bez dymu – do rymu”. Rywalizowały ze sobą 4 klasy: 2ga, 2gb, 3ga, 3gb. Zadaniem uczniów było ułożenie rymowanego zdania z wyrazów zawieszonych na plecach 6 chętnych uczniów. Uczniowie stojący tyłem przesuwali się tak, jak dyktowali im koledzy z klasy, aby w efekcie powstało sensowne i rymowane zdanie – zniechęcające do palenia tytoniu. Klasy wykonywały zadanie na czas.

Godz. 12:30 to czas wręczenia dyplomów klasom i wyłonienia zwycięzcy, którym okazała się klasa 3ga. Uczniowie dostali owoce do rozdzielenia całej klasie.

Dziękujemy za udział w akcji oraz zapraszamy do włączania się w podobne inicjatywy!

Anna Golla

Aleksandra Szafirska

Marzena Rafacz

powrót