Dzień przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP, w bieżącym roku został wyznaczony na 20 kwietnia. W tym dniu  uczniowie naszej szkoły, już po raz trzynasty, odbyli  praktyki w różnych zakładach pracy.

Uczniowie byli m.in.:

  • w Straży Pożarnej w Policach,
  • w Komendzie Powiatowej w Policach,
  • w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie,
  • w Zakładach Chemicznych w Policach
  • w przedszkolach, w sklepach, w szkołach i w bibliotekach, w firmach swoich rodziców itp..

Przez cały roboczy dzień młodzież towarzyszyła pracownikom wybranych firm. Mieli okazję poznać tajniki zawodów, z którymi być może zwiążą swoją przyszłość. Często uczniowie mogli nie tylko obserwować, ale też wykonywać niektóre zadania na konkretnym stanowisku.

Taka jednodniowa praktyka zawodowa była też okazją do uzyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Jeden dzień w prawdziwej firmie dał uczniom szansę na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o danym zawodzie. Mogą teraz bardziej świadomie wybrać kierunek dalszego kształcenia i zaplanować swoją przyszłość zawodową.

Barbara Sikora

powrót