Dzień otwartych drzwi w Löcknitz

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w sobotę - 25 stycznia 2014 r., w DPG w Löcknitz odbył się „Dzień otwartych drzwi”, na który zaproszono przyszłych uczniów szkoły, a także ich rodziców, jak również dyrektora - Agatę Markowicz-Narękiewicz oraz nauczycieli Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Spotkanie otworzyła Pani wicedyrektor DPG w Löcknitz, która przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia przygotowanej przez uczniów prezentacji słowno-muzycznej. Podczas profesjonalnie przygotowanej prezentacji szkoły wszyscy przybyli goście - uczniowie i ich rodzice, mogli nie tylko zwiedzać i oglądać pomieszczenia szkolne, ale przede wszystkim mogli oni porozmawiać na temat oferty edukacyjnej z niemieckimi nauczycielami. Nauczyciele oddelegowani z naszej szkoły do pracy w DPG w Löcknitz przedstawiali najważniejsze osiągnięcia pracy pedagogicznej i udzielali informacji na temat zasad rekrutacji, a uczniowie prezentowali wybrane projekty przygotowane w salach lekcyjnych i opowiadali o szkole. Rodzice zaś częstowali wszystkich przepysznym polskim bigosem i kanapkami ze smalcem i ogórkami kiszonymi.

Pytaniom o to jak zostać uczniem szkoły, jak wygląda proces nauczania w DPG w Löcknitz nie było końca. Rozmowy i dyskusje były długie, owocne i przebiegały w miłej atmosferze...

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by „Dzień otwartych drzwi”w DPG w Löcknitz został przygotowany na tak wysokim poziomie.

Do zobaczenia na kolejnym „Dniu otwartych drzwi”.

powrót