Dzień Kucharza

13 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Kucharza“, w którym uczestniczyła młodzież klas gastronomicznych, Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunkach „Technik żywienia i usług gastronomicznych“, oraz „Kucharz“.

W ramach imprezy odbyła się prezentacja gastronomicznych kierunków kształcenia dla klas trzecich Gimnazjum nr. 2 i Gimnazjum nr 6, pokaz carvingu z owoców, i dekoracji wyrobów cukierniczych.

Dużą atrakcją cieszył się konkurs „Kucharz na wesoło“ w którym młodzież musiała wykazać się wiedzą teoretyczną i sprawnością fizyczną podczas różnych konkurencji t.j. quiz, ubijanie piany z białek na czas, obieranie czy rozpoznawanie różnych rodzai owoców.

Przygotowano również poczęstunek składający się z :

„Paluszków wiedźmy“, „Babeczek sowy“, „Babeczek z piankowymi kapeluszami“, „Bezowych serduszek“, „Babeczek tęczowych“, „Kruchych ciasteczek spiralnych“, „Czekoladowych babeczek z lukrem królewskim“.

Impreza odbyła się dzięki pomocy Burmistrza Polic pana Władysława Diakuna, za co serdecznie dziękujemy.

 

Monika Przychodniak-Loga

Marta Kowalik

powrót