Dzień biznesmena

Dzień 17.04.2013r., dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych był Dniem Przedsiębiorczości. Opuścili oni szkolne mury i ruszyli do firm.
W szkole zostali gimnazjaliści, dla których został zorganizowany DZIEŃ BIZNESMENA.
Organizatorami tej nowej akcji byli uczniowie klasy 1GB, którzy w ramach ogólnopolskiego projektu gimnazjalnego MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY założyli firmę AKADA i zajmują się organizacją imprez szkolnych na zlecenie uczniów, nauczycieli itp.

Młodzi Przedsiębiorczy zaproponowali aby uczniowie poczuli się tego jednego dnia jak prawdziwi biznesmeni, czyli ubrali się jak biznesmeni. A że poważnych biznesmenów nikt do tablicy nie wyrywa to tak ubrani uczniowie byli w Dniu Biznesmena zwolnieni z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.
Ponadto każdy uczeń mógł sprawdzić czy jest osobą przedsiębiorczą wypełniając krótki test.
Można też było puścić wodze fantazji i dokończyć zdania:

    Świat bez pieniędzy .......
    Gdybym był bogaty .......

A że reklama jest podstawą biznesu to nasi przyszli biznesmeni mieli też ułożyć hasło reklamowe ... naszej szkoły.
Najciekawsze pomysły to:
"Nasza szkoła dobra jest - moda, sukces, biznes też"
"Białą odwiedzasz ranek po ranku - sukces gwarantowany masz jak w banku"
"Gdy Ci smutno i Ci źle to do Białej wybierz się"

Dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie w kończenie zdań były .... OWOCE. Nagroda została ufundowane przez firmę "Fliegel Textilservice". Na naszym stoisku, gdzie działa się cała akcja, ustawiliśmy 3 duże kosze z bananami, jabłkami, pomarańczami, mandarynkami i winogronami. Ale kosze szybko zostały opróżnione - uczniowie prześcigali się w pomysłowości jak dokończyć podane zdania.

Niespodzianką dla naszej firmy AKADA było to, że zawitała do nas telewizja i przeprowadziła z nami wywiad. Opowiadaliśmy o tym co robimy, a przede wszystkim dlaczego to robimy.

Mamy nadzieję, Dzień Biznesmana był ciekawą konkurencją dla Dnia Przedsiębiorczości.

Młodzi Przedsiębiorczy - organizatorzy Dnia Biznesmena:

    Alicja Bany,
    Daria Wolańska,
    Klaudia Szczepańczyk,
    Adrian Matusiak,
    Adrian Kraśnicki.

Opiekun zespołu: Barbara Sikora

powrót