Dzień bezpiecznego internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej z 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji, my - młodzi przedsiębiorcy biorący udział w ogólnopolskim projekcie gimnazjalnym "Młodzi Przedsiębiorcy", postanowiliśmy zwrócić uwagę kolegom ze szkoły na zagrożenia związane z korzystaniem Internetu.

A przyciągaliśmy uwagę ... słodkościami.
28 lutego 2013r, na długiej przerwie, zorganizowaliśmy stoisko, na którym sprzedawaliśmy dwa rodzaje własnoręcznie pieczonych babeczek - czekoladowe z nadzieniem kokosowym i bananowym oraz śmietankowe z kawałkami czekolady. Ciastka cieszyły się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli

Stoisko z ciastkami (i cały hol na I piętrze) zostało ozdobione plakatami dotyczącymi Dnia Bezpiecznego Internetu zrobionymi przez członków naszej firmy "AKADA" wraz z innymi uczniami Dwie osoby przebrały się za "chodzący komputer", aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Na obudowie zrobionego przez nas "monitora" widniał napis "SERFUJĘ, RESPEKTUJĘ" - hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu.
W bieżącym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa nas wszystkich w sieci.

powrót