Dzień bez tytoniu
Dzień bez tytoniu

Tegorocznym hasłem światowego DNIA BEZ TYTONIU, który wyznaczono na 31 maja, jest "Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe". Zakaz wszelkiej reklamy, promocji i sponsorowania wyrobów tytoniowych wymagany jest na mocy Ramowej Konwencji WHO o ograniczaniu używania tytoniu. Celem kampanii jest zapobieganie rozpoczynaniu palenia i ograniczanie liczby osób już palących.

Z okazji DNIA BEZ TYTONIU na pierwszym piętrze naszej szkoły można zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Informacje dotyczą potrzeby ograniczania reklam wyrobów tytoniowych.
Można również zapoznać się z pracami uczniów klasy 1GA dotyczącymi powodów, dla których nie warto palić oraz wykazem szkodliwych substancji zawartych w dymie tytoniowym.
Informacje będą dostępne do środy 5.06.203r.

Marzena Rafacz

powrót