Działania przeprowadzone w roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu pn.: „W „białej” zdobędziesz niezawodny zawód – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe”.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum Hotelarskiego, Technikum Gastronomicznego oraz Technikum Chemicznego brali udział  w specjalistycznych zajęciach. Nauczyciele z zajęć gastronomicznych zakończyli szkolenia w zakresie cukiernictwa I i II stopnia.
Zajęcia specjalistyczne z gastronomii były prowadzone w grupie cukierniczej i dwóch grupach w których tematyką zajęć był carving, kuchnia różnych narodów, kuchnia kwiatowa, oraz kuchnia molekularna. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć jak dzięki nauce i technologii możliwe stało się bowiem zmienianie konsystencji potraw, mieszanie pomiędzy nimi smaków oraz serwowanie ich w zaskakujących formach. Zajęcia z tradycyjnych potraw kuchni innych narodów były prowadzone na temat: tradycji, zwyczaji żywieniowych, typowych potraw, doboru surowców, przypraw, technik sporządzania, sposobów podania, wpływów tych kuchni na kuchnię polską. W ramach zajęć odbyły się również wycieczki na Targi Żywności  do Poznania i Kołobrzegu w celu zapoznania z najnowszymi trendami gastronomicznymi.
Zajęcia przygotowane dla hotelarzy realizowane były na temat miksologi, towaroznawstwa alkoholi, sylwetki barmana, sprzętu barmańskiego, praktyczna nauka przygotowywania napoi mieszanych, typologi wina.
Podczas zajęć obróbki metali i szkła uczniowie poznawali w jaki sposób prace ślusarskie wiążą się z pracami montażowymi, które mają na celu dopasowanie składanych części i zapewnienie prawidłowej ich współpracy.

powrót