Drodzy Uczniowie – POWODZENIA!

920 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach w roku szkolnym 2016/17. 322 uczniów jest we wszystkich pierwszych klasach.

- Szczególnie ciepło witam nowych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli dziś próg naszej szkoły jeszcze nie bardzo wiedząc, co ich tu czeka. Mam nadzieję, że kiedy minie już pierwszy lęk i niepokój związany z tak wielką zmianą w Waszym życiu, poczujecie się tu dobrze i bezpiecznie – mówiła podczas rozpoczęcia roku szkolnego Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz.

Nowy rok szkolny jest dla Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach szczególnie udany pod względem liczby uczniów. Jest ich prawie stu więcej niż w poprzednim roku. Funkcjonująca drugi rok klasa o kierunku technik technologii chemicznej pod patronatem Grupy Azoty Police S.A. zgromadziła w tym roku 17 uczniów. Szkoła Mistrzostwa Sportowego kształci nie tylko dziewczęta, ale również chłopców (prawie 100 uczniów w gimnazjum i liceum SMS Police).

Ze względu na dużą ilość chętnych osób do klasy licealnej o profilu policyjnym otworzony został osobny oddział. Klasa 1 LD liczy 31 uczniów. Dobry nabór został także przeprowadzony w innych klasach o profilach mundurowych.

Różnorodność profesji mundurowych spowodowała, że policka „Biała” była brana pod uwagę przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka podczas wizyty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

- Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników - wspaniałych nauczycieli, pedagogów, dyrektorów i rodziców, którzy gotowi są Wam pomóc nie tylko w zdobywaniu dobrych ocen, w zdawaniu kolejnych egzaminów czy promocji do kolejnej klasy, ale także w  trudnych życiowych wyborach, możliwych zwątpieniach, porażkach czy rozczarowaniach. Jesteśmy tu właśnie dla Was! - mówiła Dyrektor Agata Jarymowicz.

Drodzy Uczniowie – POWODZENIA!

powrót