Dni Drzwi Otwartych Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie

1 lutego 2014 r. realizatorzy  7. edycji ogólnopolskiego programu dla młodzieży „Mam Haka na Raka” z naszej szkoły uczestniczyli w „Dniu Drzwi Otwartych” Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie, organizowanym w ramach 14. Światowego Dnia Walki z Rakiem.

W ramach akcji uczniowie zwiedzili Zakład Diagnostyki Obrazowej w Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi, wysłuchali wykładu dr. Mariusza Holickiego z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych „Problem palenia tytoniu – zagrożenia zdrowotne”oraz uczestniczyli w otwarciu wystawy fotograficznej „Swoje spojrzenie przez obiektyw”.

W ramach współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie hakowicze rozdawali przygotowane przez siebie ulotki promujące profilaktykę chłoniaków /temat przewodni tegorocznej edycji programu/ i zbierali podpisy pod deklaracją „Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”.

Działania prowadzone  przez ZCO w Szczecinie promowały zdrowy styl życia zgodny z zapisami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Przewodnikiem i opiekunem naszej grupy był dr Mariusz Holicki - Kierownik Działu Profilaktyczno-Diagnostycznego, z którym już wielokrotnie mieliśmy przyjemność współpracować.

 

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót