DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY O FATIMIE

Już po raz trzeci organizowany jest w naszej diecezji Konkurs o Fatimie. Dla uczniów szkoły podstawowej przewidziano konkurs plastyczny i literacki, a dla uczniów gimnazjum konkurs wiedzy (test) o Fatimie. Patronat nad konkursem objął J.E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga oraz kustosze sanktuariów w Szczecinie: ks. prałat Henryk Silko oraz ks. kanonik Marek Maciążek.

Celem konkursu jest poznanie przez uczestników orędzia Matki Bożej z Fatimy, historii objawień, roli Anioła, jak i błogosławionych dzieci: Franciszka i Hiacynty oraz osoby s. Łucji, kształtowanie kultu maryjnego i gotowości pełnienia czynów pokuty oraz kształtowanie postawy zaufania Bogu. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego.

W etapie szkolnym Konkursu wzięło udział 18 uczestników:
 z klasy 1 GB: Emilia Michalczyk, Dominik Domżalski-Szefler, Mateusz Płocha;
 z klasy 2 GA: Oliwia Bąk, Marta Wyrwicz;
 z klasy 2 GB: Dominik Czeszejko, Julia Gałązkiewicz, Klaudia Antecka;
 z klasy 3 GA: Jakub Kleban, Kacper Wiśniewski, Joanna Słowińska;
 z klasy 3 GB: Aleksander Łuczak, Bartosz Chmiel, Dawid Niegrebecki, Dawid Banderowicz, Kacper Karolewski, Andreas Szydłowski, Rafał Bartosik.

Do następnego etapu zakwalifikowały się 4 osoby:
Klaudia Antecka 2 GB
Rafał Bartosik 3 GB
Oliwia Bąk 2 GA
Marta Wyrwicz 2 GA

Serdecznie gratulujemy!

A oto pytania etapu szkolnego:

http://katecheza1.pl.tl/Diecezjalny-Konkurs-Fatimski.htm

Jolanta Drożdzińska

powrót