Czwarte zwycięstwo SMSek w tym sezonie!
Czwarte zwycięstwo SMSek w tym sezonie!

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police pokonały w siódmym meczu sezonu Libero Starogard Gdański. To czwarte zwycięstwo zawodniczek trenera Jerzego Taczały.

 

SMSki do spotkania przystąpiły mocno zdeterminowane. Już od samego początku chciały narzucić swoje tempo gry. Tak tez się stało. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę bijąc rywala co najmniej o jedną klasę. Pierwszą partię wygrały wysoko – 25:11.

 

W drugiej, mimo początkowej wyrównanej gry, SMSki zaczęły odskakiwać rywalowi. Prezentowały lepszy poziom gry i lepsze umiejętności. Powiększały swoją przewagę punktową i ostatecznie wygrały 25:16.

 

W trzeciej partii rywal zdołał przebić się przez blok rywala, grał trudną do przyjęcia zagrywkę i prowadził już 15:9. SMSki także zaczęły popełniać błędy. Dwie przerwy wykorzystane przez trenera Jerzego Taczały przynosiły tylko chwilowy sukces. Gospodynie za każdym razem odrabiały dwa, trzy punkty – ale rywal tak łatwo się nie poddawał. Zbliżone rezultaty utrzymywały się do stanu 21:21. Wtedy, SMSki postawiły kropkę nad „i”. Wiedziały, że od wygrania tej partii dzieli już tak niewiele i zaprezentowały taki sam poziom gry jak w pierwszym secie. Wygrywając 25:22 zapewniły sobie czwarte zwycięstwo w sezonie.

 

SMS Police – Libero Starogard Gdański 3:0 (25:11, 25:16, 25:22)

 

SMS Police: Maksym, Wachel, Wojtarowicz, Paluszkiewicz, Bimkiewicz, Abramajtys oraz Świt (l), Berbecka, Antosiak, Dziewiątkowska, Bobkowska

 

Po rozegraniu siedmiu spotkań zawodniczki SMS Police mają 11 punktów na koncie.

powrót