Czwarta edycja ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego

Uczniowie naszej szkoły (grupy 2wr1, 2wr2 i 3wr1) wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego. Przedsięwzięciu organizowane było w dniach 06-12 listopada 2017 roku przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia radca prawny Agnieszka Puczko oraz aplikanta radcowski Sebastian Płachecki przeprowadzili lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz trójpodziału władzy. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak podają organizatorzy, celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Dorota Kobylińska - Huk

powrót