Czas pomyśleć o maturze...
Czas pomyśleć o maturze...

I o niej właśnie pomyśleli maturzyści grupy rozszerzonej z chemii. 8 września wzięli oni udział w Salonie Maturzystów, który odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.
Tegoroczni maturzyści wysłuchali wykładów i porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie uzyskali komplet informacji na temat matury. Mieli również możliwość poznania ofert różnych uczelni.
Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego zabiegały także uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia. Nasi uczniowie zapoznali się z propozycjami Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Taki komplet informacji na pewno pomoże im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin i wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię.

 

Anna Golla

powrót