Czas na zdrowie

Uczennice z drugiej klasy medycznej 1 czerwca na terenie naszej szkoły zorganizowały  Festyn Zdrowia, który jest promocją zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.  Co jest przedmiotem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Festyn jest też drugim etapem konkursu, którego głównym organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a patronami między innymi Minister Edukacji Narodowej

Podczas Festynu najważniejsze miejsce zajęła promocja zdrowego odżywiania i ekologicznego rolnictwa, ale przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz filmów  „Śmietnik w mojej głowie”, a na zewnątrz przejść przez szereg konkurencji przygotowanych przez naszych  organizatorów. Każda osoba, która przeszła zwycięsko konkurencje otrzymała zdrowy posiłek przygotowywany  na bieżąco w szkolnej pracowni kulinarnej przez naszych kucharzy.

Można było między innymi spróbować deserki z chią i owocami,  koktajle z mrożonych owoców i jogurtem naturalnym,  spring rollsy z warzywami i zestaw ekologicznych warzyw lub owoców.W Festynie poza uczniami naszej szkoły wzięli udział również uczniowie szkoły podstawowej nr 3, którzy świetnie się bawili.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do kontynuacji prowadzenia zdrowego stylu życia

 

Anna Golla

Aleksandra Szafirska

powrót