CZAS NA ZDROWIE

10 Uczennic z drugiej KLASY MEDYCZNEJ, biorą udział w ogólnopolskim projekcie  Czas na zdrowie”.

Celem projektu jest upowszechnianie edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia jak również promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Gdyby zapytać dziś przeciętnego człowieka o jego zdrowie i samopoczucie – każdy znalazłby w swoim organizmie symptomy osłabienia, niewyjaśnionego zmęczenia oraz zalążki groźniejszych chorób. Większość z nas wskazałaby także na brak ruchu i aktywności sportowej, Świadome tych zmian dziewczyny postanowiły wziąć udział w projekcie i wypromować wśród swoich koleżanek i kolegów zdrowy i ekologiczny styl życia. Projekt składa się z dwóch etapów: rozgrzewki i festynu promującego zdrowie. Pierwszy etap projektu już za nimi. Natomiast na festyn zapraszamy 1 czerwca. W ramach festynu będzie można obejrzeć pokaz serii filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówiących o stereotypach dotyczących żywienia oraz pokaz spotów promujących żywność ekologiczną i tradycyjną sfinansowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spróbować swoich sił w różnych konkurencjach i na koniec wzmocnić się próbując ekologicznych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy

 

Anna Golla
Aleksandra Szafirska

powrót