Ćwiczenia taktyczne Oddziałów Prewencji Policji

W dniu 19 marca 2015r. uczniowie pierwszych klas licealnych o profilach mundurowych: policyjna i wojskowa uczestniczyli w ćwiczeniach taktycznych Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie, które odbywały się na terenie jednostki wojskowej w Szczecinie. Nasi podopieczni mieli okazję poznać w jaki sposób Policja zabezpiecza imprezy o charakterze masowym, tworzy kordony policyjne i przeciwdziała agresji w tłumie. W pokazie uczestniczyli policjanci realizujący działania w pierwszej linii reagowania na agresywny tłum, policja konna i policyjna armatka wodna. Uczniowie aktywnie i bezpiecznie uczestniczyli w zajęciach, zarówno jako pozoranci tłumu jak i sformowani w kordonie policjanci, wyposażeni w tarczę, ochraniacze i pałki szturmowe. Zajęcia okazały się ciekawym doświadczeniem i wywarły ogromne wrażenia na naszych podopiecznych.

Nauczyciele klas o profilach mundurowych:
Jan Czyszczoń
Jarosław Szurko

powrót