Craft Flair czyli sztuka barmańska

W środowisku barmańskim Craft flair oznacza szybkie oraz efektowne przygotowanie koktajli za pomocą artystycznych ruchów sprzętem barmańskim.  Ekonomia ruchów , szybkość , ładna i zgrabna technika podkreśla styl pracy każdego barmana. 

Pinacolada, Barbados Sunrise, Mojito, Kalpirini, Cuba Libre, Margerita, Daiquiri, Blue Hawaiian i inne koktajle miksowane były na kursie barmańskim w ramach projektu ‘W „białej” zdobędziesz niezawodny zawód – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe”. Na ostatnich zajęciach odbył się pokaz sztuki barmańskiej przeprowadzony przez Pana Przemka- profesjonalnego barmana ze szczecińskiego klubu. Pod  jego fachowym okiem adepci sztuki barmańskiej ćwiczyli techniki miksologii. Należy pamiętać, że czynność ta nie jest mechanicznym mieszaniem, lecz sztuką prawidłowego łączenia składników w harmonijną całość. Wyróżniamy kilka metod miksowania, takich jak np. nalewanie na lód, mieszanie w szkle, czy przyrządzanie w shakerze. Wszelkie składniki wykorzystywane do przygotowania drinków, a szczególnie woda, soki i napoje bezalkoholowe powinny być zmrożone lub mocno schłodzone. Ważne, by nie skupiać się na samej prezencji napoju, bo każdy może zrobić drinka, włożyć do niego parasolkę i nazwać go koktajlem. Prawdziwą umiejętnością jest kreatywne i twórcze połączenie kilku składników, dzięki którym napój zamienia się swoiste dzieło sztuki. Dlatego kursanci sami starali się wymyślić recepturę na swój oryginalny koktajl.

Prowadzące kurs Beata Andruch i Joanna Draczyńska

powrót