Był bal, wielki bal, milion świec, tysiąc par, Bal przez noc, bal po świt...
Był bal, wielki bal, milion świec, tysiąc par, Bal przez noc, bal po świt...

Tak, parafrazując słowa piosenki, można powiedzieć o studniówce na której, przy dźwiękach doskonałej muzyki, bawili się uczniowie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Maturzyści swój pierwszy i najważniejszy w życiu bal, jakim bez wątpienia jest studniówka, zorganizowali w sali Hotelu Dobosz, a bawili się w nocy z 17 na 18 stycznia 2014 r.

Uroczystość otworzyli Martyna i Adam, którzy po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości, poprosili dyrektor Agatę Markowicz – Narękiewicz o oficjalne rozpoczęcie balu. Pani dyrektor m.in. podziękowała uczniom za wspólnie spędzony czas, a także życzyła im niezapomnianej zabawy w czasie tej magicznej nocy.

W części artystycznej Martyna i Adam, wykorzystując słowa Adama Mickiewicza zaprosili uczniów do tradycyjnego poloneza, nad przygotowaniem którego pieczę miała Barbara Kwiatkowska.

Uczniowie złożyli również dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom podziękowania za troskę i opiekę okazane w im w czasie edukacji, a także za zrozumienie i wspólną wędrówkę w przyszłość. Maturzyści szczerze podziękowali rodzicom za aktywne zaangażowanie się w organizację studniówki. Pięknym gestem było dołączenie do wszelkich podziękowań kwiatów, które uszlachetniły słowa uczniów.

Kolejnym punktem wieczoru były prezentacje klas związane z ich pobytem w szkole, ale nie tylko... Zabawne, pieczołowicie przygotowane filmy, pokazy zdjęć, piosenki, niejednemu przypomniał się wspólnie spędzony czas w Białej.

A później już tylko tańce, zabawa, zdjęcia, rozmowy i ... wspomnienia na lata, bo taki bal może się zdarzyć tylko raz w życiu.

powrót