By jedzenie przynosiło zdrowie

W jedzeniu nie chodzi tylko o to, byśmy się najedli do syta albo ponad miarę (i to koniecznie smacznie),natomiast chodzi o to, by jedzenie przynosiło nam zdrowie. Jedzmy dla zdrowia! Mając to na uwadze 11 grudnia klasa 3THŻ miała przyjemność gościć Agnieszkę Dudkowską, absolwentkę dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

„Promowanie zasad racjonalnego odżywiania w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną pozwoli na dobre samopoczucie , świetny wygląd oraz wspaniały humor każdego dnia. Należy precyzyjnie wdrożyć program żywieniowy ściśle dopasowany do własnych potrzeb, oparty na racjonalnej diecie i odpowiednio dobranej aktywności fizycznej.”- mówi Pani Agnieszka.

Przedstawiła zasady zdrowego odżywiania, wyjaśniła na czym polegają indeksy glikemiczne, czym są wymienniki węglowodanów, jak skomponować prawidłowy posiłek.

Dlatego tak ważne jest świadome odżywianie, czyli wiedza co, kiedy i ile jeść, by być zdrowym. Jedzenie ma służyć nam – a nie odwrotnie. Dobrej jakości produkty to podstawa, ważne jest również kiedy i ile jemy. Warto zadbać, by nasza dieta była zrównoważona, tak pod względem ilościowym (nie za dużo, nie za mało, o w miarę stałych porach), termicznym, jakościowym, czyli odżywczym.

Przyszłym żywieniowcom i hotelarzom na pewno taka wiedza się przyda.

 

Beata Andruch

Joanna Draczyńska

powrót