Biała Liga

Zakończyła się trzecia edycja siatkarskich turniejów "Biała Liga", których sponsorem był Powiat Policki, a organizatorem Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police.

W niedzielę 20 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Łukasiewicza w Policach wystartowało 12 par, które walczyły o zwycięstwo w trzecim turnieju i w ogólnej klasyfikacji zawodów. Pary podzielone na dwie grupy rywalizowały systemem "każdy z każdym". Po tych spotkaniach utworzono kolejne grupy: finałową oraz z miejscami od 7 do 12. Po rozegraniu tych meczów, pierwsze miejsce w trzecim turnieju "Biała Liga" zajęła para Oliwia Poreda i Martyna Trościanko. Miejsce drugie przypadło parze Daria Nowak i Anna Dzięgielewska, a miejsce trzecie parze Alicja Jarzembska i Weronika Prabucka.

Po zsumowaniu rezultatów ze wszystkich trzech turniejów ustalono końcową klasyfikację.

Pierwsze miejsce w siatkarskich turniejach "Biała Liga" zajęła Oliwia Poreda z SP 18 Szczecin zdobywając łącznie 29 punktów. Oliwia oprócz nagród za pierwsze miejsce odebrała statuetkę MVP. Drugie miejsce 27 punktami na koncie zajęły Alicja Jarzembska SP 3 Police i Weronika Prabucka SP 8 Police, a miejsce trzecie Daria Nowak SP 48 Szczecin, która uzbierała 25 punktów.

Nagrodami w turnieju były karnety na mecze drużyny Chemika Police, koszulki z autografami zawodniczek Chemika Police, gadżety i upominki sportowe. Ponadto każda z uczestniczek otrzymała koszulki „Białej Ligi” i dyplomy.

Na zakończeniu turnieju obecni byli dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz oraz wicestarosta policki Paweł Mirowski, którzy wręczyli zwycięzcom nagrody, a wszystkim uczestnikom okolicznościowe dyplomy i gadżety.

powrót