Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie

FERIE TUŻ TUŻ!

Drodzy uczniowie, dwa tygodnie zbliżających się ferii zimowych przynoszą na myśl odpoczynek, relaks, dobrą zabawę. Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na to, aby ferie były udane. Jedni lubią wyjeżdżać nad morze, inni wolą górskie, zimowe wycieczki. Podczas ferii odwiedzamy rodzinę, zapraszamy do siebie bliskich, przyjaciół, albo rozkoszujemy się czasem wolnym w naszym lokalnym otoczeniu – niekoniecznie nudząc się w domu.

Pragniemy przypomnieć Wam kilka podstawowych zasad, które zagwarantują bezpieczeństwo podczas zimowego odpoczynku, a bezpieczne ferie to jeden z warunków udanych ferii.

  1. Bądźcie ostrożni podczas zimowych wędrówek, ubierajcie się ciepło, zwracajcie uwagę na znaki ostrzegawcze, nie wychodźcie sami na szlak, zostawcie do siebie numer telefonu, nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki wodne, unikajcie oblodzonych tras.
  2. Leczcie nawet lekkie przeziębienie, korzystajcie z porady i pomocy lekarza, pamiętajcie, aby zabrać na wyjazd podstawowe przybory apteczki domowej.
  3. Pamiętajcie, aby zdrowo się odżywiać, jedzcie warzywa i owoce – są to naturalne źródła witamin.
  4. Pamiętajcie o odblaskach po zmroku – zadbajcie o to, aby być widocznym na jezdni.
  5. Nie sięgajcie po używki: alkohol, dopalacze i inne – otępiają czujność, niszczą zdrowie, uniemożliwia kontrolę zachowania.

Numery alarmowe:

  • POLICJA 997
  • STRAŻ POŻARNA 998
  • POGOTOWIE RATUNKOWE 999
  • STRAŻ MIEJSKA 986
  • TELEFON ALARMOWY SŁUŻB 112
powrót