Being Healthy Makes You Wealthy

W dniach 26.09-28.09.2018 r odbyło się spotkanie w ramach  projektu Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Erasmus +  zatytułowanego Being Healthy Makes You Wealthy. Był to kolejny etap, który odbył się w stolicy Słowenii - Ljubljanie. Projekt skierowany do młodzieży związany jest z propagowaniem  zdrowego stylu  życia. Podczas spotkania omówiono efekty dotychczasowych działań oraz podejmowania kolejnych aktywności. Uczniowie biorący udział w projekcie zostali wyposażeni w opaski Polar Loop monitorujące i stymulujące  ich aktywność sportową. Aktywizacja uczniów odbywa się poprzez wyznaczanie kolejnych zadań. Dotychczas uczniowie brali udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz w zadaniu grupowym, polegającym na pokonaniu dystansu odpowiadającemu odległości pomiędzy poszczególnymi krajami partnerskimi w projekcie. Następnym wyzwaniem dla biorących udział w przedsięwzięciu będzie pokonanie dystansu równego odległości Neapol – Katar w jak najkrótszym czasie. Młodzież będzie wykonywać zadanie w grupach składających się z dziewcząt i chłopców z 7 krajów Europy – Polska, Słowenia, Niemcy, Hiszpania, Bułgaria, Rumunia, Włochy. Informacje dotyczące programu Being Healthy Makes You Wealthy zamieszczane są na platformie internetowej e Twinning. Kolejne spotkanie w ramach prac projektowych odbędzie się w marcu w Neapolu i poświęcone będzie zasadom zdrowego żywienia.

powrót