Bank w telefonie

W Polsce obecnie doświadczamy ewolucji mobilnej. Badania pokazują, że coraz więcej osób chce korzystać z bankowości mobilnej i płatności mobilnych, mieć  bezpieczny dostęp do produktów i usług bankowych. Dlatego w dniu 28.03 .2017  r. odbyło się spotkanie uczniów klas I i III Technikum  i klas I A Liceum Ogólnokształcącego z przedstawicielami Banku Pekao SA w Policach. Pracownice banku Pani Renata Panas i Wioletta Staśko - przestawiły prezentację na temat funkcji Banku, roli Banków w codziennym życiu oraz nowoczesnych formach i rozwiązaniach mobilnych.

Uczniów zainteresowała najbardziej część poświęcona  nowoczesnym finansom i rozwiązaniom mobilnym (Bank w telefonie). Dzięki wbudowanej autoryzacji nie potrzeba tokena ani kodów SMS, aby cieszyć się pełnym dostępem do operacji finansowych. Po zainstalowaniu aplikacji można zalogować się do aplikacji, sprawdzić saldo, historię oraz przeglądać listę swoich rachunków. Po aktywowaniu aplikacji  można bezpiecznie zlecać operacje na rachunkach. W części warsztatowej uczniowie wspólnie rozwiązywali zadania z zakresu stóp procentowych lokat i kredytów. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni gadżetami Banku Pekao SA. 

Spotkanie zorganizowały:

Beata Andruch - kierownik szkolenia praktycznego

Joanna Draczyńska

powrót