Angielski na scenie

W poniedziałek, 25 lutego 2013r., gościliśmy w naszej szkole objazdowy zespół artystów "he Bear Educational Theatre". W trzyosobowym składzie tego nietypowego teatru znalazło się dwóch Brytyjczyków i jedna Polka.

Artyści wystąpili w dwóch spektaklach dostosowanych tematem i poziomem do umiejętności i zainteresowań uczniów. Było to o tyle istotne, że językiem komunikacji był język angielski.
Uczniowie gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych wzięli udział w spektaklu "The detectives" natomiast uczniowie szkół podstawowych naszej gminy obejrzeli spektakl "The Alians".

Podstawą obu spektakli było aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w programie zawierającym sporą dawkę humoru. W sumie 155 uczniów przy dobrej zabawie mogło sprawdzić i wykorzystać własne umiejętności językowe.

Takie nietypowe lekcje cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z "żywym" językiem obcym.

Jolanta Ziółkowska

powrót