Alex Sorokin Gościem w naszej szkole

Bardzo się cieszymy, że tak sympatyczny, a zarazem skromny sportowiec przyjął zaproszenie naszej szkoły i zechciał podzielić się z nami doświadczeniami ze swojej ponad 30 - letniej kariery sportowej.  29 stycznia 2014r. znany tenisista stołowy - Alex Sorokin odwiedził Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Impreza odbyła się w pomieszczeniach hali widowiskowo-sportowej. Najpierw Pan Alex podczas krótkiego spotkania na sali konferencyjnej opowiedział młodzieży o swojej karierze sportowej, o tym jak zacząć trenować i jakie nakłady finansowe oraz czasowe należy poświęcić, aby osiągnąć to, czego on dokonał.

 

Po spotkaniu Pan Alex przeprowadził dla uczniów Zespołu Szkół w Policach pokazowy mecz tenisa stołowego, podczas którego pokazał najczęściej stosowane techniki w grze. Każdy uczestnik imprezy mógł zagrać z Mistrzem. Okazało się również, że Alex Sorokin to człowiek mający duże poczucie humoru, bardzo dobry kontakt z młodzieżą oraz mogący opowiadać o tenisie stołowym bez końca.

 

Agnieszka Lipczyńska

wicedyrektor

powrót