40 lat minęło jak jeden dzień...

13 czerwca 2013 roku uroczyście obchodziliśmy 40-lecie naszej szkoły. Było kolorowo, głośno, wesoło, ale też uroczyście i sentymentalnie.

Zaczęło się od posadzenia symbolicznych 40 rajskich jabłonek, potem przeszliśmy ulicami Polic w kolorowym korowodzie radości. Wspólne zdjęcie i wypuszczenie balonów w niebo poprzedziło przemowy gospodarzy i zaproszonych gości. Nie obyło się również bez przypomnienia historii szkoły, podziękowań, wspomnień...

W części artystycznej usłyszeliśmy konkursowe piosenki z tekstami uczniów do melodii "Czterdziestolatka", rozstrzygnięte zostały również konkursy na logo szkoły i film o szkole.

Dyrektor Beata Golisowicz wręczyła wszystkim zaproszonym gościom i pracownikom Białej pamiątkowe lampy naftowe, na których widnieje sentencja patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza: "Bądź szczęśliwy i do szczęścia prowadź innych".

Po części oficjalnej wszyscy świętowali na pikniku rozmaitości, przy dźwiękach muzyki wpisywali się do pamiątkowej księgi, oglądali szkolne filmy, liczne trofea Zespołu Szkół oraz projekty i plany na przyszłość.

Z głową pełną wrażeń, wspomnień i po degustacji specjałów przygotowanych przez szkolną pracownię gastronomiczną kończyliśmy uroczyste obchody 40-lecia szkoły. Jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość i czekamy na kolejne owocne lata, bo jak śpiewał Marek Grechuta:
 

"Ważne są (...)dni, których jeszcze nie znamy.
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy..."

Agnieszka i Basia

powrót