31 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła dzień 31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu, mający zwrócić uwagę na szkodliwość palenia papierosów.

W związku z tym, uczniowie klas medycznych (1LB i 2LC) przygotowali performance na boisku szkoły oraz stoisko w korytarzu szkolnym i punkt informujący o szkodliwości palenia papierosów.

 

W trakcie performance pokazano ogromnych rozmiarów papieros, na którym wypisane były szkodliwe związki chemiczne znajdujące się w dymie papierosowym, a został on przekreślony ciałami uczniów ubranych w czarne koszulki.

 

W korytarzu szkoły wyłożone zostały ulotki i materiały edukacyjne przekazane przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Rozwieszone zostały plakaty propagujące zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, wyniki ankiet przeprowadzonych przez klasę 1LB dotyczących szkodliwości palenia papierosów oraz fraszki ułożone przez uczniów na temat właśnie temat.

Ogromną atrakcją prowadzonej akcji była naukowa loteria – każdy los wygrywał – z kołem fortuny, w której należało odpowiedzieć na pytanie związane z profilaktyką nikotynową.

 

Ponadto został rozstrzygnięty konkurs, w ramach którego uczniowie klas ponadgimnazjalnych przygotowywali ulotkę profilaktyczną: „Stop używkom w ciąży”.  Na etapie szkolnym wyróżnione zostały prace: Kamili Sawickiej z kl. 2LC i Agnieszki Rosłaniec z kl. 2LA. Na etapie powiatowym organizowanym przez PSSE praca Agnieszki Rosłaniec zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

W wydarzeniu uczestniczyła Pani Aleksandra Przybylska z Polickiego SANEPIDU a nasze działania wspierała Pani Marzena Rafacz.

 

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót