2014! Młodzi dla Wolności
2014! Młodzi dla Wolności

Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie „2014! Młodzi dla Wolności” pod patronatem Kancelarii Prezydenta i Ministerstwa Edukacji Narodowej, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 

Celem konkursu jest zachęcenie do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 r. Chodzi o to, żeby przybliżyć środowisku szkolnemu i opinii publicznej najważniejsze w historii najnowszej wydarzenia dla naszego kraju: wiedzę o czasie przełomu i okresie 25 lat zagospodarowywania wolności.

 

A jak będzie przebiegała realizacja projektu?

 

  • W projekcie będą brały udział dwie grupy przedmiotu "Historia i społeczeństwo" klas drugich z naszej szkoły pod okiem pań: Justyny Wodzik,  Doroty Kobylińskiej-Huk, Marzeny Rafacz
  • Wybrane przez naszą szkołę zadanie konkursowe,  polega na przygotowaniu projektu edukacyjnego i udokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu.
  • Prezentacja projektów i prac konkursowych w szkole lub dla szerszej społeczności lokalnej odbędzie się w okolicy 4 czerwca 2014 r. – w 25. rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w powojennej Polsce.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego bloga: http://4czerwcawbialej.blogspot.com/ na którym już są udostepniane informacje o kolejnych krokach realizacji projektu.

 

Justyna Wodzik

Marzena Rafacz

powrót