„Przekrojem przez epoki literackie” -spotkanie w Bibliotece Publicznej w Policach

6 lutego 2014r. młodzież naszej szkoły (klasy 2 LS, 3 THOI oraz 2 grupy  rozszerzone z j.polskiego) pod  opieką p. Anny Krypień, Grażyny Niedziałkowskiej-Kocięba i Agnieszki Sikorskiej-Furman  wzięła udział w spotkaniu z prof. US p. Anielą Szczepanikową-Książek, które odbyło się  w Bibliotece Publicznej w Policach. Uczniowie wysłuchali wykładu pani profesor na temat: „Przekrojem przez epoki literackie”.

Celem spotkania było przybliżenie młodzieży haseł związanych z epokami literackimi oraz ich przedstawicielami. Pani Aniela Szczepanikowa-Książek bardzo ciekawie omówiła główne cechy epok literackich. O Janie Kochanowskim, Ignacym Krasickim, czy Juliuszu Słowackim opowiadała anegdoty oraz ciekawostki z ich życia.

Swoimi opowieściami zainteresowała uczniów, którzy wyszli ze spotkania bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę literacką.

 

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba

powrót