„Przecież jestem TOLERANCYJNY”- Spotkania z podopiecznymi Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Kształtowanie postaw tolerancji wobec poglądów i wartości innych to temat z jakim uczniowie Zespołu Szkół mogli się zmierzyć podczas niecodziennych lekcji wychowawczych, jakie zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Policach. Szczególna grupa Selfadwokatów- podopieczni warsztatów terapii zajęciowej zgodzili się opowiedzieć jak z ich perspektywy wygląda tolerancja. Spotkanie było okazją do pokazania jak bardzo niepełnosprawni są dyskryminowani w życiu. Podopieczni opowiedzieli o swoich marzeniach, planach na przyszłość, o tym że chcieliby pracować tak jak inni, chodzić samodzielnie na pływalnie, czy do galerii handlowej. Lekcja była również okazją do tego, aby się lepiej poznać. Pomiędzy naszymi placówkami została nawiązana bliższa współpraca, dzięki której niepełnosprawni znów do nas „zawitają” i pochwalą się własnoręcznie wykonanymi plastycznymi „cudeńkami”. Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych w grudniu.

Monika Andrzejewska

powrót