„Pachnące warsztaty”
„Pachnące warsztaty”

„Pachnące warsztaty”

 

14 – go grudnia 2015 roku uczniowie pierwszej klasy technikum o profilu technik technologii chemicznej po raz kolejny wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Technologii Chemicznej Organicznej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt.” Mydła, detergenty, surfaktanty – Jak powstają, jakie mają właściwości i gdzie są wykorzystywane - czy tylko do mycia i prania?”, który wygłosiła dr hab. inż. Ewa Janus.

W drugiej części uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych –warsztatów laboratoryjnych prowadzonych przez doktorantów, pod kierownictwem pani dr hab. inż. Agnieszki Wróblewskiej. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać pomadkę, balsam do ust oraz mydło.  Jednak prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich okazało się rozpoznawanie naturalnych zapachów. 

Entuzjazm i dobry humor, udzielił się wszystkim uczestnikom zajęć.

Kolejne spotkanie już w styczniu.    

Serdeczne podziękowania dla:

dr hab. inż. Ewy Janus

dr hab. inż. Agnieszki Wróblewskiej

mgr inż. Edyty Makuch

mgr inż. Alicji Gawareckiej

mgr inż. Piotra Mądlickiego

mgr inż. Mariki Walasek

mgr inż. Ewy Drewnowskiej

mgr inż. Mariusza Malko

 

nauczycielka chemii

Sylwia Balcer

powrót