„Gimbostudent” - 2016

19 i 20 maja 2016 roku odbył się cykl spotkań z pracownikami Zakładu Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, ZUT Szczecin, w których wzięli udział nasi najmłodsi podopieczni -  gimnazjaliści klas drugich, Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Zajęcia rozpoczęły się krótkim wykładem z dr inż. Ewą WiśniewskąNastępnie uczniowie podzieleni na grupy laboratoryjne przystąpili do zajęć praktycznych, w trakcie, których otrzymywali hydrożele oraz zapoznali się z procesem immobilizacji substancji aktywnych w mikrokapsułkach polimerowych.

Serdeczne podziękowania dla:

prof. dr hab. inż. Mirosławy El Fray – za organizację zajęć dla młodzieży

oraz

dr inż. Ewy Wiśniewskiej

dr inż. Marty Piątek-Hnat

mgr inż. Bogusławy Gradzik

mgr Aleksandry Kaczmarek

mgr inż. Agaty Niemczyk

za realizację zajęć.

„Na nudną naukę, nie mamy większego wpływu. Na nudne lekcje - możemy coś poradzić.”

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

 

 

 

 

 

 

 

powrót