„Bezpieczeństwo Wodne – profilaktyka na obszarach wodnych”

W dniu 9 listopada 2017r. w ramach projektu WOPR odbyły się w naszej szkole warsztaty pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Była tez rywalizacja w konkursie zbliżonym do gry „Milionerzy” oraz udzielenia pomocy osobie poszkodowanej przy pomocy profesjonalnych sprzętów ratunkowych: nosze, bandaże, defibrylator. W działania zaangażowane były klasy medyczne, policyjne, strażackie i językowa: 1lb, 1ld, 1le, 2lb. W pierwszym etapie projektu ze szkoły zostali wyłonieni uczniowie, którzy najlepiej wypadli we wszystkich ćwiczeniach.
Uczniowie klasy 1lb: Zuzanna Bućko, Weronika Mitrowska, Natalia Raszewska, Kacper Różański – zakwalifikowali się do II etapu projektu. 14 listopada wzięli udział w finale zorganizowanym przez WOPR na Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie rywalizowali ze szkołami z całego województwa. Rywalizacja odbywała się w obrębie różnych konkurencji: udzielenie pierwszej pomocy na elektronicznych fantomach do RKO, obsługa AED, testy osobowości, wypadek drogowy czy stacje związane ze zdrowym i zbilansowanym trybem życia.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w końcowym etapie Kongresu: „Bezpieczeństwo wodne” gdzie towarzyszyli w ślubowaniu studentom nowo powstałego kierunku studiów – bezpieczeństwo wodne.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.

Marzena Rafacz
pedagog

 

powrót