„Bawimy się w matematykę”-w BIAŁEJ

Podtrzymując wieloletnią tradycję - w BIAŁEJ w Policach odbył się półfinał gminnego konkursu matematycznego „Bawimy się w matematykę”.

Wcześniejsze etapy konkursu oraz finał odbywają się w gminnych gimnazjach polickich (Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 3). Uczniowie

 i nauczyciele z Gimnazjum Nr 6 w Zespole Szkół, za zgodą Gminy Police, od wielu lat biorą  udział w konkursie (za co bardzo dziękujemy).

Tegoroczny półfinał odbył się 8 lutego 2014r. (sobota). Gospodarzem imprezy w Zespole Szkół była pani Agnieszka Szewczuk. W przedostatnim etapie zabawy wzięło udział 60 gimnazjalistów z klas I, II, III oraz 13 nauczycieli uczących matematyki (oraz fizyki) w gimnazjach na terenie Gminy Police. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli o główną nagrodę, jaką jest kilkudniowa wycieczka edukacyjna ufundowana przez Gminę Police. Corocznie 15 najlepszych „matematyków” bierze udział w wyjeździe (po 5 uczniów z każdego poziomu). Ponadto uczniowie, którzy zajęli miejsca VI-X otrzymują nagrody rzeczowe. Zmagania z zadaniami matematycznymi trwały bardzo długo. Uczniom dostosowano warunki do samodzielnej pracy, umieszczając ich w pięciu salach lekcyjnych. Każdy uczeń siedział przy pojedynczym stoliku.

Komisje konkursowe miały bardzo trudne zadanie, gdyż na tak wysokim poziomie trudno dokonać selekcji i wyłonić „primus inter pares”. Detale decydowały o zwycięstwie lub porażce. Uczestnikom gratulujemy wytrwałości.

Dziękuję wszystkim nauczycielom z gminnych gimnazjów z Polic i Trzebieży, biorącym udział w pracach konkursowych za stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery .

ZAPRASZAM W PRZYSZŁYM ROKU

 

Agnieszka Szewczuk- gospodarz półfinału

powrót